» » رشد 7.9 درصدی درآمدهای 11 ماهه سال1397 نسبت به سال 1396 استان گلستان

رشد 7.9 درصدی درآمدهای 11 ماهه سال1397 نسبت به سال 1396 استان گلستان

توسط : mhbmporg | بازدیدها : 813 | 
14 اسفند 1397
|
|
نظرات : 0

جلسه ستاد در آمدهای عمومی استان گلستان با حضور جناب آقای روزبهان ، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان وسایر اعضا در محل سالن جلسات ریاست سازمان تشکیل شد.

روزبهان:رشد 7.9 درصدی درآمدهای 11 ماهه سال1397 نسبت به سال 1396 استان گلستان

آقای روزبهان در این جلسه ضمن با اهمیت برشمردن درآمدهای مالیاتی گفت در علم اقتصاد، امروز فضای حاکم بر اقتصاد و روابط جهانی ، تکیه بر اقتصاد نفتی مردود است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گلستان در ادامه گفت : با توجه به تحریمهای ظالمانه از سوی دول مستکبر و شرایط حاکم بر اقتصاد  کشور ، تلاش ،برنامه هاو بودجه ریزی ما باید به نحوی باشد، که برای سال 1398 بتوانیم در ذیل برنامه های سازمانی و دستوالعملهای ابلاغی از بالادست تورم را کنترل کنیم .

روزبهان در ادامه این جلسه عنوان کرد:  مهمترین منابع درآمد و اشتغالزایی مردم استان گلستان بر پایه کشاورزی و دامداریست ، بنابر این با توجه به مباحث مرتبط به موضوع خروج دام از استان وتاثیر آن در فراوده های گوشتی ، باید برای سال ۹۸ به نحوی برنامه ریزی کنیم که هم در تامین گوشت مورد نیاز مردم و هم در مورد دامهای مولد دراستان دچار مشکل نشویم .

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گلستان با به اهمیت بر شمردن موضوع دامداری در استان عنوان کرد :یکی از رازهای ماندگاری روستائیان در مناطق خود و ایجاد شغل و ثروت ،دامداری های سنتی است ، چرا که یک روستایی ممکن است در فصولی از سال که خارج از فصل کشاورزی است ، زمین کشاورزی و یا باغات خود را رها کند و برای کسب درامد وهزینه های زندگی به مناطق اطراف برود . ولی یک دامدار حتی به اندازه یک روز هم نمی تواند دامداری خود را رها کند و همین پایندی به شغل است که میتواند درآمد  و ارزش افزوده بیشتری را نسبت به دیگر شغلهای همتراز  داشته باشد زیرا  در کنار دامداری می تواندبه شغلهای مرتبط مثل کشاورزی و.... نیز بپردازد

روزبهان در ادامه در خصوص عملکرد 11 ماهه درآمدهای عمومی استان  گفت: با توجه به آمارها در 11 ماهه سال 1397 درآمدهای عمومی استان با 7.9 درصد افزایش نسبت به سال 1376 از 3763049 میلیون ریال به 4060278 میلیون ریال رسیده است .وی افزود : تا پایان بهمن ماه 83.8 درصد از درامدهای مصوب 11 ماهه تحقق پیدا کرده است ونشان دهنده آن است که از مجموع 5288132 میلیون ریال درآمد یکساله  درنظر گرفته شده برای استان  در قانون بودجه 1397 تا کنون 76.8 درصد تحقق یافته است . وی اظهار امید واری کرد در زمان باقی مانده تا پایان سال درصد تحقق عملکرد درامدهای استانی به سطح قابل قبولی برسد.رئیس سازمان در خصوص ،تخصیص8 درصد درآمدهای مالیاتی استانی به شهرداریها گفت:این طرح میتواند مشوق بسیار خوبی برای مسئولین اخذ درآمدهای مالیاتی داخل استان باشد زیرا جلوگیری از منافذ فرار مالیاتی را بدنبال خواهد داشت بروزبهان تصریح کرد: هر چه بتوانیم درآمد های مالیاتی را افزایش دهیم ،می توان انتظار داشت، این درآمدها  به توسعه استان کمک نمایند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گلستان گفت : تاکنون درآمدهای مالیاتی استان از همین منبع ۸ درصد ،حدود ۷۶۰میلیارد ریال بوده که رقم قابل توجهی می باشد و  نوید این را  میدهد، که مسئولین استانی بدنبال راهکارهای قانونی بروند تا از فرار مالیاتی در بخش های مختلف جلوگیری گردد.

روزبهان:رشد 7.9 درصدی درآمدهای 11 ماهه سال1397 نسبت به سال 1396 استان گلستان

 

روزبهان:رشد 7.9 درصدی درآمدهای 11 ماهه سال1397 نسبت به سال 1396 استان گلستان

 

روزبهان:رشد 7.9 درصدی درآمدهای 11 ماهه سال1397 نسبت به سال 1396 استان گلستان

 

فعلا نظری ثبت نشده است.ما را با ثبت نظرات ارزشمند خود همراهی کنید

نظر دهید

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.