» » سومین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در سال 1397

سومین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در سال 1397

توسط : mhbmporg | بازدیدها : 135 | 
21 مهر 1397
|
|
نظرات : 0

سومین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی صبح امروز چهارشنبه 18 مهر در سالن اجتماعات استانداری با حضور دکتر هاشمی استاندار گلستان ،دکتر روزبهان رئیس سازمان مدیریت وبرنامه ریزی استان ،ومدیران وروسای دستگاههای اجرایی استان برگزار گردید.

سومین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در سال 1397

در این جلسه ابتدا دکتر روزبهان گزارشی از اقدامات انجام شده در خصوص پیش نویس موارد پیشنهادی لایحه بودجه توسط سازمان ارائه نمودند . واز مدیران دستگاههای اجرایی درخواست نمود نقطه نظرا ت وپیشنهادهای خودشان را هرچه سریعتر برای جمع بندی به سازمان ارسال نمایند. وی همچنین متذکر شد با توجه به تاکیدات سران سه قوه در خصوص واگذاری پروژه های دستگاههای اجرایی به بخش غیر دولتی ،هنوز تعداد زیادی از دستگاههای اجرایی استان پروژه هی قابل واگذاری را به دبیرخانه ستاد اقتصاد مقاومتی اعلام ننموده اند.در ادامه مهندس مقدم مدیرکل دفتر فنی استانداری گزارشی از رصد پروژه های بخش زیربنایی را ارائه نمودند ودر ادامه دکتر هاشمی استاندار گلستان با اشاره به 100 پروژه محوری که برای توسعه استان تعریف شده، گفت: از میان این تعداد، حدود 30 پروژه بعنوان پروژه های اولویت دار انتخاب شد که به نتیجه رساندن آنها امید بخش توسعه و شکوفایی استان است.وی اظهار کرد: با به سرانجام رساندن این پروژه ها، در چهل سالگی انقلاب اسلامی دست پری خواهیم داشت.
وی افزود: اصلی ترین وظیفه ما و مدیران استان، پیگیری و به نتیجه رساندن این پروژه هاست که باید با دقت، تلاش و جدیت بیشتری انجام شود.
هاشمی اظهار کرد: مقرر شد از این پس در جلسات اقتصاد مقاومتی که هر 155 روز یکبار برگزار خواهد شد به مدت یکساعت روند پیگیری و پیشرفت این پروژه ها با مسئولیت مستقیم 3 معاونت استانداری و سازمان مدیریت و برنامه ریزی بررسی شود.
استاندار گلستان با اشاره به اتمام طرح مطالعاتی احیای خلیج گرگان خاطرنشان کرد: نتیجه مطالعات این بوده که با لایروبی کانال چاپاقلی و خزینی می توان به احیاء این خلیج کمک کرد و این طرح در مرحله تامین اعتبار قرار دارد که به زودی انجام خواهد شد.
هاشمی گفت: خوشبختانه پس از یکسال پیگیری مستمر و مداوم، تمام مجوزهای لازم برای اجرای طرح طبیعت گردی جزیره آشوراده اخذ شد و به زودی اقدامات اجرایی آن انجام خواهد شد.
وی به پروژه های تله کابین گرگان و علی آباد اشاره و اظهار کرد: پروژه تله کابین علی آبادکتول در مرحله اخذ مجوز در شورای عالی شهرسازی است و برای تله کابین گرگان هم اقدامات بسیار خوبی از سوی شهرداری انجام شده که امیدواریم هرچه زودتر به مرحله اجرا برسد.
استاندار گلستان به ایجاد 88 شهرک گردشگری، شهرک چوب و شهرک شیلاتی گمیشان، پتروشیمی و .... اشاره کرد و گفت: همه این پروژه ها پیشرفت خوبی دارند که به زودی اجرایی خواهند شد.
وی به نشست با اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی اشاره و تصریح کرد: در این جلسه، اعضای کمیسیون مبلغ 2000 میلیارد تومان اعتبار برای توسعه فضاهای آموزشی و دانشگاهی استان مصوب کردند که لازم است روسای دانشگاه ها از وزارتخانه های مربوطه پیگیری های لازم را انجام دهند.
استاندار همچنین با اشاره به تنظیم لایحه بودجه 988 تأکید کرد: لازم است دستگاه های اجرایی با جدیت بیشتری موضوع بودجه را پیگیری کنند که در همین راستا تاکنون 50 مکاتبه  با وزارت خانه های مختلف انجام شده که نیاز به پیگیری مستقیم مدیران دارد.
هاشمی با اشاره به موضوع واگذاری پروژه های نیمه تمام به بخش خصوصی در قالب ماده 27 و ماده 888 اظهار کرد: اجرای درست این طرح می تواند بخش عمده پروژه های نیمه کاره دولت را کاهش داده و موجب چابک سازی آن شود.
وی افزود: امیدواریم با تجریباتی که در حوزه واگذاری و استفاده از بخش خصوصی وجود دارد ، بتوانیم امسال این موضوع را محقق کرده و جزو استانهای برتر کشور در موضوع واگذاری ها باشیم.

 سومین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در سال 1397

 

سومین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در سال 1397

 

سومین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در سال 1397

فعلا نظری ثبت نشده است.ما را با ثبت نظرات ارزشمند خود همراهی کنید

نظر دهید

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.